PUADER Bölgesel Toplantısı Afyon Pediatri Sempozyumu

PUADER öncülüğünde organize edilen "Afyon Pediatri Sempozyumu"’ 12 Kasımda Afyonkarahisar Akrones Otelde Gerçekleşti.

Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği (PUADER); bu yılki bölgesel toplantılarının 5.’si olan "Afyon Pediatri Sempozyumu"nu Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) işbirliğinde Afyonkarahisar'da gerçekleştirildi. Sempozyum açılışına AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’da katıldı.

Sempozyum açılışında konuşan PUADER Başkanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar; genç ve dinamik bir ekiple yola çıktıklarını, Türkiye'deki her kurumda temsilcilerinin olduğunu, dernek olarak farklı projelere yöneldiklerini, çocuk sağlığı alanında 12 ay boyunca sürekli aktif olan, sorunlara temas eden ve eğitim ile bilimi temel amaç edinen bir dernek olmak istediklerini ifade etti.

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş da PUADER'le birlikte düzenledikleri sempozyuma katılan herkese teşekkür etti. Sempozyumun verimli olması temennisinde bulunan Okumuş, "Sağlık, kendini sürekli yenileyen ve güncelleştiren bir alan. Pandemi sürecinde bunu yakından gördük. Bu tür programların gerekli olduğunu ve devamının gelmesi gerektiğini düşünüyorum“ dedi. Konuşmaların ardından PUADER Başkanı Dündar sempozyuma katkılarından dolayı, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Okumuş'a plaket takdim etti. Çevre il ve ilçelerden de katılımın olduğu, yoğun ilgi gören sempozyumda; toplamda 5 oturumda alanında 17 uzman konuşmacı çocuk sağlığı ile ilgili alanlarda katılımcılara önemli bilgiler verdi ve son gelişmeleri anlattı.

Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri Afyon Pediatri Günleri