3. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi

Kongre Web Sayfası İçin Tıklayınız


Davet

Değerli Çocuk Sağlığı Gönüllüleri;

Ülkemiz geçtiğimiz Şubat ayında bir kez daha çok şiddetli bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldı. Bu ağır felaketin her açıdan en şiddetli şekilde etkilediği ve halen de etkilemeye devam ettiği önemli bir kesim yine ne yazık ki geleceğimiz çocuklarımız oldu. Deprem sonrası arama kurtarma faaliyetleri ile ilk müdahaleler sırasında ve sonrasında çocuklarımız açısından yaşanan sıkıntılar, deprem sonrası çocuklarımızın karşılaştığı fiziksel ve ruhsal travmalarla mücadele süreci ve tüm bunların yanında depremin bölgede olmayan çocuklarımızın üzerine yaptığı ve yapacağı da muhtemel etkiler gibi konular uzun süre çocuk sağlığı gönüllülerinin tek gündem maddesi olacak gibi gözüküyor. Yaşanan acı tecrübelerden bilim insanları olarak gereken dersleri çıkarıp, deprem gibi doğal afetlerle yaşamak zorunda olduğumuz ülkemizde “Deprem ve Çocuk Sağlığı” konusunun bilimsel temelli tartışılmasının biz çocuk sağlığı gönüllüsü bilim insanlarının ana görevlerinden biri olması gerektiğine inanıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı bu yıl yoğun talep üzerine 3.sünü düzenleyeceğimiz ülkemizin “İlk Multidisipliner Pediatri Kongresi” olan ve ilk kez uluslararası olarak gerçekleştirilecek “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi” ana temamızı “Deprem ve Çocuk Sağlığı” olarak belirledik.

Bölgesinde bir marka haline gelen ve çocuk sağlığı bir ekip işidir anlayışı ile ülkemizin “İlk Multidisipliner Pediatri Kongresi” olarak bu yıl 3.sü düzenlenecek olan “Uluslararası Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi”ni yine “Büyüyen Çocuk Derneği” ve ülkemizin köklü kurumlarından “Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği (PUADER)” ile birlikte gerçekleştiriyoruz. “Deprem ve Çocuk Sağlığı” konusuna derinlemesine yer vereceğimiz bilimsel programımızda; ayrıca her zaman olduğu gibi yenidoğan döneminden adölesan döneme kadar çocuk sağlığının en önemli konularını konusunda uzman konuşmacılardan multidisipliner bakış açısı ile dinleme fırsatı bulacaksınız. Ulaşılması kolay, kalitesi ve çeşitliliği yüksek zengin bir bilimsel program oluşturuyoruz. Ayrıca bu yıl kongremizde bilimsel programımızı alanında uzman uluslararası konuşmacılarla zenginleştiriyoruz. Çocuk Sağlığı alanında birçok kurs etkinliğinin de yer alacağı kongremizde ayrıca “1. PUADER Pediatri Zirvesi”ni de gerçekleştirmiş olacağız. Sürpriz sosyal programlarla da dostluğumuzu perçinleyeceğiz.

Önceki sempozyum ve kongrelerimizde; katılımcı sayısının yüksekliği, katılımcıların ilgisi ve bilimsel programın kalitesi ile her zaman farklı olduğunu hissettiren bir Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi’nde daha sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Kongremizde elde edilecek gelirlerle “Deprem ve Çocuk Sağlığı” konusunda ülkemizde yapılacak bilimsel ve sosyal projelere destek sağlamayı hedefliyoruz. Destekleriniz her zaman olduğu gibi sağlıklı büyüyen nesiller için önemli katkı olacaktır.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, 5-8 Ekim 2023 tarihlerinde İzmir’de buluşmayı diliyoruz.

Kongre Düzenleme Kurulu